مشاهده مشخصات کالا كد کالا: 020

  ارسال بی سیم متن با ارتباط مادون قرمز

  پروژه الکترونیکی مدل دانشجویی همین الان بخرید -قیمت :300,000 تومان
  مقایسه محصولات
  شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

  فرم ثبت نظر

  نام و نام خانوادگی
  ایمیل
  وبلاگ
  امتياز محصول

  نظر و کامنت
  كد امنيتي

  توضیحات پروژه:
  این پروژه از یک برد فرستنده ویک برد گیرنده تشکیل شده است که برد فرستنده کاراکترهای تایپ شده توسط کیبورد کامپیوتر را از طریق امواج مادون قرمز برای برد گیرنده ارسال میکند.
  برد مفید این پروژه 2 متر است که متناسب به میزان نویز IR محیط و تاریک بودن محیط این برد می تواند بیشتر از این مقدار هم افزایش یابد.
  هم برد فرستنده و هم برد گیرنده دارای نمایشگر LCD کاراکتری می باشد تا متن تایپ شده را نمایش دهد. در برد فرستنده یک کانکتور PS2 قرار دارد که جهت اتصال کیبور کامپیوتر می باشد.
  برای این پروژه حتما باید از کیبورد کامپیوتر PS2 استفاده کرد. کیبوردهای کامپیوتر USB حتی با تبدیل USB TO PS2 هم با این پروژه کار نمیکنند.

  توجه: این پروژه الکترونیکی در مدل دانشجویی و به صورت دست ساز تهیه شده است و فقط جنبه آموزشی دارد. این محصول با نمونه های صنعتی که دارای قاب بوده و برد آن ها جهت محافظت از گرد و غبار داری پوشش محافظ سبز است متفاوت می باشد. علت بالا بودن قیمت این محصول نسبت به نمونه های مشابه صنعتی موجود در بازار که در تعدا بالا تولید و توزیع می شوند این است که این مورد کاملا سفارشی و به صورت دست ساز بعد از سفارش مشتری اقدام به ساخته می شود و هیچ کدام از نمونه های آموزشی از قبل ساختته شده و انبار نشده است و همچنین همراه این پروژه توضیحاتی متنی تحت فایل WORD که شامل شرح تمام قسمت های پروژه است ارائه می شود.

  اهداف آموزشی:
  • آشنایی با LCD کاراکتری و نحوه راه اندازی آن .
  • نحوه راه اندازی کیبورد کامپیوتر با میکروکنترلر .
  • آشنایی با پروتکل ارتباطی RC5
  • آشنایی با مدار فرستنده IR و ماژول گیرنده IR
  • آشنایی با ساخت برد مدار چاپی .

  اجزای پروژه:
  • جهت مانیتورینگ وضعیت موتور از یک LCD کاراکتری 2*16 استفاد شده است.
  • جهت گیرنده مادون قرمز از چشمی سه پایه با نام تجاری چشمی پارس استفاده شد.
  • جهت استفاده از این پروژه نیاز به کیبورد کامپیوتر PS2 خواهید داشت .

  برد پروژه:
  • برد پروژه با مدارچاپی قابل سفارش است.
  برای تهیه برد مدار چاپی روش های مختلفی وجود دارد، ولی در این پروژه از روش چاپ و اتو به صورت کاملا دستی استفاده شده و بر روی برد از مارکاژ و پوشش محافظ سبز استفاده نشده است. و هیچ اثری از نام فروشگاه بر روی برد وجود ندارد.

  همراه این پرو‍ژه موارد زیر ارسال می شود:
  1 . CD شامل فایل های زیر:
  • توضیحات کامل از پروژه ، تحت فایل Word ، که در آن نحوه راه اندازی پروژه، شماتیک مدار، برنامه میکروکنترلر و روش ساخت برد پروژه، به صورت مصور شرح داده شده است.
  • نرم افزار Proteus و کامپایلر متناسب با نوع سفارش
  2 . یک عدد آداپتور

  مدل آموزشی این پروژه با یکی از موارد زیر قابل سفارش می باشد.

  نام پروژه: ارسال بی سیم متن با ارتباط مادون قرمز
  میکروکنترلر پروژه: AVR به شماره ATmega16
  زبان برنامه نویسی: Basic
  کامپایلر: Bascom AVR
  فرمت فایل توضیحات: Word
  تعداد صفحات: 57 صفحه

  توجه: متاسفانه از ارسال سورس کد اصلی این پروژه معذوریم. کدهای برنامه نویسی که همراه این پروژه ارسال خواهد شد جهت توجیه عملکرد پروژه بی نقص است و تمام مراحل کار پروژه در آن لحاظ شده است. فقط بخشی کوچکی از برنامه حذف شده است تا شاید از کپی برداری جلوگیری شود.

  محصولات مرتبط


  توجه : بیننده محترم این یک سایت تبلیغاتی عمومی و مربوط به فروشندگان مختلف است و در هر کالا یا صفحه ای از سایت اگر کوچکترین مشکل یا تخلفی مشاهده نمودید لطفاً مراتب را از طریق لینک « گزارش تخلف » اطلاع دهید تا در اسرع وقت پیگیری و با فرد متخلف برخورد شود و کالا و توضیحات وی نیز حذف شود و در صورت نیاز مشخصات فرد متخلف به مراجع قانونی ذیصلاح اعلام شود.
  از همکاری شما در جهت سالم سازی فضای کسب و کار اینترنتی صمیمانه متشکریم


  گروه محصولات